![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Package / Case | Module |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Series | RabbitCore RCM4010 |
| Published | 2000 |
| Size / Dimension | 1.84 x 2.42 47mmx61mm |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Connector Type | IDC Header 2x25, 2x5 |
| Frequency | 58.98MHz |
| Max Output Current | 90mA |
| Operating Supply Voltage | 3.6V |
| Interface | Serial |
| Core Processor | Rabbit 4000 |
| Module/Board Type | MPU Core |
| Flash Size | 512KB |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |