![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 2 Weeks |
| Package / Case | Module |
| Surface Mount | YES |
| Series | RabbitCore® |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 128 |
| HTS Code | 8542.31.00.01 |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Pin Count | 128 |
| JESD-30 Code | S-PQFP-G128 |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -55°C |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Temperature Grade | OTHER |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 1.8V |
| Speed | 55 MHz |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | MICROPROCESSOR |
| Address Bus Width | 20 |
| Boundary Scan | NO |
| Low Power Mode | YES |
| External Data Bus Width | 8 |
| Format | FIXED POINT |
| Integrated Cache | NO |
| Length | 14mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 14mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |