82V3395BNLG8 OverviewThe Tape & Reel (TR) package contains it. There is a case with 72-VFQFN Exposed Pad included. Mounting type Surface Mount is recommended. The device has 1. normaloperation has a frequency of 644.53MHz. The operating temperature range of -40°C~85°C can be varied. Components can supply voltages of 3V~3.6V. The component's main purpose is Ethernet, SONET/SDH. Output CMOS, LVDS, PECL is intended. If you want to search for information about a part, you can use IDT82V3395.
82V3395BNLG8 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CMOS, LVDS, PECL
82V3395BNLG8 ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
82V3395BNLG8 application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | IDT82V3395 |
| Output | CMOS, LVDS, PECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 644.53MHz |
| Input | CMOS, LVDS, PECL |
| Ratio - Input:Output | 4:4 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |