9212AF-13LF OverviewIn order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a SSOP-serial number. This termination has 24 terminations. 3.3V is the voltage provided by this part. 260 runs using this part's peak reflow temperature. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 600MHz. Ideally, the output frequency of the clock should not exceed 533.3MHz. A total of 2007 publications have been made of the part. With Surface Mount, it is recommended that it be mounted. A device with 24 pins is designed. The board contains 24 pins. Minimum working temperature must not be below 0°C. Temperatures below 70°C should be used. A 3.3V supply voltage should be maintained. The part is operated under 3.465V in terms of voltage supply. Circuits application is imperative that the device is always supplied wCircuits applicationh voltage greater than 3.135V.
9212AF-13LF FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 24 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
9212AF-13LF ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9212AF-13LF application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | SSOP |
| Number of Pins | 24 |
| Published | 2007 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.635mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 24 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Nominal Supply Current | 150mA |
| Frequency (Max) | 600MHz |
| Input | Clock |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 66.66MHz |
| PLL | Yes |
| Output Clock Frequency-Max | 533.3MHz |
| Length | 8.7mm |
| Width | 3.8mm |
| Thickness | 1.47mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154, 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS9212-13 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Memory, RDRAM |