98ULPA877AHILF OverviewClock program is accessible in the Tray package. Clock program is contained in a package of 60-VFBGA. Surface Mount is the recommended mounting type. There are 1 on the device. The maximum frequency for normaloperation is 410MHz. Clock program varies the range of -40°C~85°C operating temperature. A voltage of 1.7V~1.9V can be supplied by the component. Memory, DDR2 is the main purpose of the component. SSTL-18 is intended to be the output. ICS98ULPA877 is the base part number for you to search for other information.
98ULPA877AHILF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of SSTL-18
98ULPA877AHILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
98ULPA877AHILF application specific timer applications.
Network Attached Storage
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
| Factory Lead Time | 11 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 60-VFBGA |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 1.7V~1.9V |
| Base Part Number | ICS98ULPA877 |
| Output | SSTL-18 |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 410MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Memory, DDR2 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |