9VRS4818BKLF OverviewIn order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a QFN-serial number. This termination has 72 terminations. 1.5V is the voltage provided by this part. NOT SPECIFIED runs using this part's peak reflow temperature. Clock program has CLOCK GENERATOR, OTHER unClock programs of processing, unClock programs of communication, and peripheral integrated circuClock programs. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 108.75MHz. Ideally, the output frequency of the clock should not exceed 48MHz. A total of 2006 publications have been made of the part. With Surface Mount, it is recommended that it be mounted. A device with 72 pins is designed. Minimum working temperature must not be below 0°C. Temperatures below 70°C should be used.
9VRS4818BKLF FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, OTHER
Include 1 Circuits
with 72 Pins
9VRS4818BKLF ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9VRS4818BKLF application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | QFN |
| Number of Pins | 72 |
| Published | 2006 |
| Number of Terminations | 72 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Supply Voltage | 1.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, OTHER |
| Frequency (Max) | 108.75MHz |
| Input | Crystal |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 25MHz |
| PLL | Yes |
| Output Clock Frequency-Max | 48MHz |
| RoHS Status | RoHS Compliant |