![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Published | 2011 |
| Size / Dimension | 2.37 x 2.67 60.2mmx67.8mm |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Connector Type | Edge Connector |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Frequency | 520MHz |
| Speed | 520MHz |
| RAM Size | 64MB |
| Core Processor | PXA270 |
| Module/Board Type | MCU Core |
| Flash Size | 32MB |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |