![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 18 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 65-VFBGA |
| Number of Pins | 65 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Published | 2005 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 65 |
| Type | Audio |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | CS42L73 |
| Pin Count | 65 |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |
| Power Supplies | 1.83.3/5V |
| Interface | I2C, Serial |
| Max Supply Voltage | 1.94V |
| Min Supply Voltage | 1.66V |
| Nominal Supply Current | 10mA |
| Data Interface | I2C, Serial |
| Sampling Rate | 48 ksps |
| Voltage - Supply, Analog | 3V~5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V~5.5V |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sigma Delta | No |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 2 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 91 / 94 |
| Length | 5mm |
| Height Seated (Max) | 1mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |