![]()
Add to cart |
There are 32 macro cells, which are cells in a mobile phone network that provides radio coverage served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).44-TQFPis the package in which it resides.The device has 32inputs and outputs.It is programmed to terminate devices at [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.It is powered by a voltage of 5V volts.It is included in Programmable Logic Devices.It is recommended that the chip be packaged by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.The FPGA belongs to the ispMACH? 4A series.There are 44pins on the chip.If this device is used, you will also be able to find [0].M4A5-32contains its related parts.As a building block for digital circuits, there are 1250gates.High efficiency requires a voltage supply of [0].Data is stored using [0].This device is mounted by Surface Mount.There are 44 pins embedded in the device.There is a maximum supply voltage of 5.25Vwhen the device is operating.The device is designed to operate with a minimal supply voltage of 4.75VV.It operates from 5V power supplies.A frequency of 100MHzcan be achieved.
44-TQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
44 pins
5V power supplies
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation M4A5-32/32-10VNC CPLDs applications.
Page register
Complex programmable logic devices
SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
Timing control
Voltage level translation
Discrete logic functions
Interface bridging
PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
Configurable Addressing of I/O Boards
Digital designs
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-TQFP |
| Number of Pins | 44 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | ispMACH® 4A |
| Published | 1998 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 44 |
| Termination | SMD/SMT |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Additional Feature | YES |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Frequency | 100MHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | M4A5-32 |
| Pin Count | 44 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Power Supplies | 5V |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 4.75V |
| Number of I/O | 32 |
| Memory Type | EEPROM |
| Propagation Delay | 10 ns |
| Turn On Delay Time | 10 ns |
| Number of Gates | 1250 |
| Output Function | MACROCELL |
| Number of Macro Cells | 32 |
| JTAG BST | YES |
| Voltage Supply - Internal | 4.75V~5.25V |
| Height | 1mm |
| Length | 10mm |
| Width | 10mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |