![]()
Add to cart |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Detection Switch |
| Applications | Consumer Audio |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | Analog |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-TDFN-EP (2x2) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| ECCN Code | EAR99 |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.6V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| JESD-30 Code | S-PDSO-N8 |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Telecom IC Type | TELECOM CIRCUIT |
| Length | 2mm |
| Height Seated (Max) | 0.8mm |
| Width | 2mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |