![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~125°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 56 |
| Type | Controller (PSE) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Base Part Number | TPS23880 |
| JESD-30 Code | S-PQCC-N56 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Number of Channels | 8 |
| Adjustable Threshold | NO |
| Power - Max | 100W |
| Current - Supply | 6mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3bt |
| Height Seated (Max) | 1mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |