ZL30154GGG2 OverviewThere is a Tray package that contains it. 100-LBGA is included in the case. Clock program is recommended to mount using type Surface Mount. The device contains 1. In normaloperation, the maximum frequency is 750MHz. The operating temperature is varied over a range of -40°C~85°C. Clock program is possible for the component to supply a voltage of -. Its primary purpose is Ethernet, SONET/SDH, Stratum. As the output, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL should be used. Searching for information is made easier by using the ZL30154 part number as the base number. With 100 pins, the device is designed. Minimum working temperature for this device must not be less than -40 °C. Under 85 °C degrees Celsius, the operating temperature should be maintained. Circuits application is a member of the Clock & Timer ICs family. There is a series number - associated with the part. Among its suppliers is 100-LBGA (11x11), which provides the device packages for the company.
ZL30154GGG2 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
with 100 Pins
ZL30154GGG2 ApplicationsThere are a lot of Microchip Technology
ZL30154GGG2 application specific timer applications.
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
| Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LBGA |
| Number of Pins | 100 |
| Supplier Device Package | 100-LBGA (11x11) |
| Package | Tray |
| Base Product Number | ZL30154 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 750MHz |
| Manufacturer | Microchip |
| Brand | Microchip Technology |
| RoHS | Details |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Series | - |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Subcategory | Clock & Timer ICs |
| Voltage - Supply | - |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Base Part Number | ZL30154 |
| Output | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 750MHz |
| Input | Clock |
| Product Type | Clock Generators |
| Ratio - Input:Output | 4:20 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, Stratum |
| Product Category | Clock Generators & Support Products |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |