ZL30347GGG2 OverviewThe Tray package contains it. There is a case with 100-FBGA included. Mounting type Surface Mount is recommended. Clock program contains 100 terminations. The device has 1. normaloperation has a frequency of 622.08MHz. The operating temperature range of -40°C~85°C can be varied. Components can supply voltages of -. The component's main purpose is Ethernet, SONET/SDH. Output Clock is intended. If you want to search for information about a part, you can use ZL30347. Mounting it with Surface Mount is recommended. There are 100 pins on the device. There are 100 pins on it. This device belongs to the Clock & Timer ICs family. The part's series is indicated by -. There is the ability to maintain 12 outputs on the device. ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT is the telecom IC type used in the device. 100-CABGA (9x9) is its device supplier.
ZL30347GGG2 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of Clock
with 100 Pins
ZL30347GGG2 ApplicationsThere are a lot of Microchip Technology
ZL30347GGG2 application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-FBGA |
| Number of Pins | 100 |
| Supplier Device Package | 100-CABGA (9x9) |
| Manufacturer | Microchip |
| Brand | Microchip Technology |
| RoHS | Details |
| Package | Tray |
| Base Product Number | ZL30347 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 622.08MHz |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Series | - |
| JESD-609 Code | e1 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 100 |
| Terminal Finish | TIN SILVER COPPER |
| Subcategory | Clock & Timer ICs |
| Voltage - Supply | - |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Base Part Number | ZL30347 |
| Output | Clock |
| Pin Count | 100 |
| Number of Outputs | 12 |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 622.08MHz |
| Input | Clock |
| Product Type | Clock Generators |
| Ratio - Input:Output | 1:13 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Telecom IC Type | ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH |
| Product Category | Clock Generators & Support Products |
| Length | 9mm |
| Width | 9mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |