5V41067APGGI8 OverviewClock program is contained in the package Tape & Reel. There is a TSSOP-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. 20 terminations are present in it. Parts provide 3.3V volts. For 260, the peak reflow temperature of this part is used. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 200MHz. When the maximal supply voltage (Vsup) reaches 3.465V, the device is considered to be functional. There have been 2006 publications of this part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 20 pins. As a result, it includes 20 pins. Circuits application is essential that the minimum working temperature of this device not be below -40°C. Temperatures below 85°C degrees Celsius should be used. There are parts related to the 5V family that you can search for based on that family. Logic IC type LOW SKEW CLOCK DRIVER is used.
5V41067APGGI8 FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 20 Pins
Logic IC Type: LOW SKEW CLOCK DRIVER
5V41067APGGI8 ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
5V41067APGGI8 application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TSSOP |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Published | 2006 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Pin Count | 20 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.465V |
| Power Supplies | 3.3V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Family | 5V |
| Input | HCSL |
| Logic IC Type | LOW SKEW CLOCK DRIVER |
| PLL | No |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.05 ns |
| Number of True Outputs | 4 |
| Length | 6.5mm |
| Width | 4.4mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Output | HCSL, LVDS |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |