932S825BGLF OverviewLocated in the Tube package, it can be accessed. 64-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 220MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of 0°C~70°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3.135V~3.465V. Component PCI Express (PCIe), Server serves the main purpose. In this case, Clock is meant to be the output. You will be able to search for information based on ICS932S825.
932S825BGLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of Clock
932S825BGLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
932S825BGLF application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS932S825 |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 220MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:23 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe), Server |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TSSOP |
| Number of Pins | 64 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Published | 2008 |
| Pbfree Code | yes |
| Number of Terminations | 64 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Pin Count | 64 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Elements | 3 |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Nominal Supply Current | 250mA |
| Length | 17mm |
| Width | 6.1mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |