954226AKLF OverviewClock program is contained in the package Tray. There is a 56-VFQFN Exposed Pad-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 400MHz. 0°C~70°C operates within a range of temperatures. There is 3.3V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 3.3V. There is only one purpose for this component, Intel CPU-M, Intel CPU, PCI Express (PCIe). Clock program is recommended to use Clock as the output. You need to start at ICS954226 to find information about a part.
954226AKLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of Clock
954226AKLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
954226AKLF application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Base Part Number | ICS954226 |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Intel CPU-M, Intel CPU, PCI Express (PCIe) |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 56 |
| Published | 2013 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Number of Terminations | 56 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Pin Count | 56 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.465V |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Input | Clock |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 14.31818MHz |
| Length | 8mm |
| Width | 8mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |