9FGL0241CKILFT OverviewThere is a package named Tape & Reel (TR) that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 40-VFQFN Exposed Pad associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. In a normaloperation, there is 25MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C TA. A component can supply 3.135V~3.465V voltage. This component serves a single purpose PCI Express (PCIe).
9FGL0241CKILFT FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
9FGL0241CKILFT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9FGL0241CKILFT application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 25MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |