9DB423BGLFT OverviewClock program is contained in the package Tape & Reel (TR). There is a 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 400MHz. 0°C~70°C operates within a range of temperatures. There is 3.135V~3.465V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 3.135V~3.465V. There is only one purpose for this component, Intel QPI, PCI Express (PCIe). Clock program is recommended to use HCSL, LVDS as the output. You need to start at ICS9DB423 to find information about a part. 28-TSSOP is the supplier device package used by the company as its device supplier.
9DB423BGLFT FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVDS
9DB423BGLFT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9DB423BGLFT application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS9DB423 |
| Output | HCSL, LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Intel QPI, PCI Express (PCIe) |