9FGV0841AKLFT OverviewLocated in the Tape & Reel (TR) package, it can be accessed. 100 comes with the case. 48 terminations are found in it. Voltage 1.8V is provided by the part. To run 260, we utilize this part's peak reflow temperature. There are a total of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC uPs, uCs, and peripherals in this device. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 100MHz. There should be 25MHz frequency over 25MHz for the clock's output. 2006 Parts of the part have not been published. Circuits application is recommended to mount Circuits application wCircuits applicationh Surface Mount. 48 pins are provided on the device. The board includes 48 pins. Temperatures below 0°C are not permitted for this device. Temperatures should not exceed 70°C. Circuits application is possible to supply a maximum of 35mA watts.
9FGV0841AKLFT FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): 260
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Include 1 Circuits
with 48 Pins
9FGV0841AKLFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9FGV0841AKLFT application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 100 |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2006 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 48 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 48 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Supply Current-Max | 35mA |
| Frequency (Max) | 100MHz |
| Input | Crystal |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 27MHz |
| PLL | Yes |
| Output Clock Frequency-Max | 25MHz |
| Length | 6mm |
| Width | 6mm |
| Thickness | 900μm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Voltage - Supply | 1.7V~1.9V |
| Base Part Number | ICS9FGV0841 |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |