![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~105°C |
| Packaging | Tray |
| Series | Automotive |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Video |
| Base Part Number | ADV7280 |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Interface | 2-Wire, I2C, Serial |
| Max Supply Voltage | 1.89V |
| Min Supply Voltage | 1.71V |
| Operating Supply Current | 70mA |
| Number of Bits | 10 |
| Number of Inputs | 4 |
| Data Interface | I2C, Serial |
| Voltage - Supply, Analog | 1.71V~1.89V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.71V~1.89V |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 0 |
| Height | 750μm |
| Length | 5.1mm |
| Width | 5.1mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |