![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Audio |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 3V~5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V~3.6V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sigma Delta | Yes |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 3 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 100 / 103 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |