![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-WQ (3x3) |
| Operating Temperature | -40°C~100°C |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Laser Diode Driver |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | 36mA |
| Data Rate | 11.3Gbps |
| Current - Modulation | 80mA |
| Current - Bias | 100mA |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |