![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 5 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Published | 2007 |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Series | -- |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| Type | Laser Diode Driver |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.7 V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 24 |
| Temperature Grade | OTHER |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4.5V |
| Number of Channels | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.7V |
| Data Rate | -- |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Current - Modulation | -- |
| Length | 4mm |
| Height Seated (Max) | 0.8mm |
| Width | 4mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Operating Temperature | -10°C~85°C |
| Part Status | Obsolete |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.7V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |