ADN2812ACPZ-RL OverviewThe package Tape & Reel (TR) includes it. In order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a 32-WFQFN Exposed Pad, CSP-serial number. In general, Surface Mount is recommended as the mounting type. This termination has 32 terminations. 3.3V is the voltage provided by this part. 260 runs using this part's peak reflow temperature. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 2.7GHz. There is a wide range of operating temperatures for -40°C~85°C. Components can produce voltages of 3V~3.6V. Its main function is SONET/SDH. In order to search for information, you will use the base part number ADN2812. With Surface Mount, it is recommended that it be mounted. A device with 32 pins is designed. The board contains 32 pins. A 3.3V supply voltage should be maintained. Supply current can be set to 235mA for this part. Circuits application is 0.259mA that is the maximum supply current. According to SONET;SDH, it will fit the part.
ADN2812ACPZ-RL FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 32 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
ADN2812ACPZ-RL ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADN2812ACPZ-RL application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| Applications | SONET;SDH |
| Max Power Dissipation | 750mW |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADN2812 |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 235mA |
| Power Dissipation | 750mW |
| Supply Current-Max | 0.259mA |
| Frequency (Max) | 2.7GHz |
| Data Rate | 2.7 Gbps |
| Input | CML |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |