![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2007 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.635mm |
| Base Part Number | AN33014 |
| Function | Step-Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 9V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Max Output Current | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 1.5A |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 5V~25V |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Soft Start |
| Max Output Voltage | 9V |
| Topology | Buck |
| Min Input Voltage | 5V |
| Control Mode | VOLTAGE-MODE |
| Frequency - Switching | 200kHz~2MHz |
| Max Input Voltage | 25V |
| Synchronous Rectifier | No |
| Min Output Voltage | 1.2V |
| Clock Sync | Yes |
| Height | 1.1mm |
| Length | 7.8mm |
| Width | 6.1mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |