![]()
Add to cart |
| Mfr | Sanyo |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Volume Control |
| Applications | Automotive Audio |
| Number of Channels | 6 |
| Interface | I²C, Logic |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | 80dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-BQFP |
| Supplier Device Package | 44-QIPM (10x10) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 44 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2009 |
| JESD-609 Code | e6 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Number of Terminations | 44 |
| Terminal Finish | Tin/Bismuth (Sn/Bi) |
| Voltage - Supply | 7V~9.5V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Base Part Number | LV3328 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 9V |
| Interface | I2C, Logic |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Part Status | Last Time Buy |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| RoHS | Compliant |
| Package | Bulk |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |