![]()
Add to cart |
| Mfr | Cirrus Logic Inc. |
| Series | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Function | Audio Transceiver |
| Applications | Professional Audio |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Factory Lead Time | 15 Weeks |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 20 |
| Weight | 453.59237mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Published | 2009 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 20 |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Operating Supply Voltage | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.7V |
| Interface | I2S |
| Operating Supply Current | 14.9mA |
| Nominal Supply Current | 14.9mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Sampling Rate | 192 ksps |
| Conversion Rate | 192 ksps |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 7.2mm |
| Height Seated (Max) | 2mm |
| Width | 5.3mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |