![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~95°C |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Vendor Undefined |
| Type | Laser Diode Controller (Fiber Optic) |
| Voltage - Supply | 3.05V~3.55V |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Number of Channels | 2 |
| Current - Supply | 58mA |
| Data Rate | 11.3Gbps |
| Current - Modulation | 85mA |
| Current - Bias | 150mA |
| RoHS Status | RoHS Compliant |