W134SH OverviewIn order to package it as a clock IC, the Tube package is used. A Clock PLL is included with the 24-SSOP (0.154, 3.90mm Width) package. As a result of this, we can find 24 terminations. Clock generator ics require a voltage of 3.3V. As the Clock PLL's input, LVCMOS is designed to be used in order to generate the clock signal. It provides a maximum frequency of 400MHz. Surface Mount-slots make it easy to mount this electronic component on panels. The number of uPs/uCs/PEripheral ICs contained in this clock generator is CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC. Clock generator ic works with 3.135V~3.465V. By calculating the test statistics, 0°C~70°C is the appropriate ambient temperature. RSL logic levels are supported by this RF synthesizer. It is a 24-bit IC that is designed for microprocessors specifically. Related electrical parts can be found for the base part number W134. The clock PLL has 24 pins that are available. In terms of the supply voltage, PLL clock can handle 3.3V volts. Direct Rambus™ series electronic parts are included in this product. The frequency synthesizer features 1 signal outputs to ensure as high a frequency as possible.
W134SH FeaturesAvailable in the 24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Supply voltage of 3.3V
Operating supply voltage of 3.3V
W134SH ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
W134SH Clock Generators applications.
10 Gigabit Ethernet
FPGA and processor clocks
Line cards used in telephone exchange
Fiber Channel
PCI express cards
Infotainment systems
Medical equipment
Multi-function printers
Media broadcast servers
Test equipment
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154, 3.90mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 24 |
| Weight | 50.008559mg |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tube |
| Series | Direct Rambus™ |
| Published | 2003 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.635mm |
| Base Part Number | W134 |
| Output | RSL |
| Pin Count | 24 |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Nominal Supply Current | 100mA |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | LVCMOS |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 100MHz |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Length | 8.69mm |
| Width | 3.94mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |