![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Type | Laser Diode Controller (Fiber Optic) |
| Number of Positions | 256 |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Base Part Number | X9525 |
| Number of Channels | 2 |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Total Resistance | 50000Ohm |
| Resistor Terminal Voltage-Max | 5.5V |
| Resistance Law | LINEAR |
| Resistance Tolerance-Max | 20% |
| Length | 6.5mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Number of Terminals | 20 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Additional Feature | NON VOLATILE MEMORY |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G20 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Power Supplies | 3/5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Converter Type | DIGITAL POTENTIOMETER |
| Control Interface | 2-WIRE SERIAL |
| Height Seated (Max) | 1.2mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |