![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TSSOP |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2005 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 14 |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Pin Count | 14 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 5.5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 9mA |
| Telecom IC Type | TELECOM CIRCUIT |
| Length | 5mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~100°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Type | Laser Diode Controller (Fiber Optic) |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V |
| Base Part Number | X9530 |
| Current - Supply | 9mA |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |