XRT8020IL-F OverviewThere is a package named Bulk that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 16-VQFN Exposed Pad associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. In a normaloperation, there is 675MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C. A component can supply 3V~3.6V voltage. This component serves a single purpose Ethernet, SONET/SDH. This output is intended to be LVDS.
XRT8020IL-F FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVDS
XRT8020IL-F ApplicationsThere are a lot of MaxLinear, Inc.
XRT8020IL-F application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 675MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH |