ZL30723LFG7 OverviewClock program is contained in the package Tray. There is a 64-VFLGA Exposed Pad-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. There has been a detection of a device with 2. normaloperation can occur at a frequency of 1.035GHz. -40°C~85°C operates within a range of temperatures. There is - voltage limitation on the component. It can supply a voltage of -. There is only one purpose for this component, SONET/SDH. Clock program is recommended to use CML, CMOS as the output. In the family Clock & Timer ICs, the device belongs. The series of the part is indicated by -. Circuits application is capable of maintaining 6 Output outputs on the device. 64-LGA (10x5) is the supplier device package used by the company as its device supplier.
ZL30723LFG7 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 2 Circuits
run the output at th range of CML, CMOS
ZL30723LFG7 ApplicationsThere are a lot of Microchip Technology
ZL30723LFG7 application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-VFLGA Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 64-LGA (10x5) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package | Tray |
| Base Product Number | ZL30723 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 1.035GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Manufacturer | Microchip |
| Brand | Microchip Technology |
| RoHS | Details |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Series | - |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Clock Synchronizers |
| Subcategory | Clock & Timer ICs |
| Voltage - Supply | - |
| Output | CML, CMOS |
| Number of Outputs | 6 Output |
| Output Type | CML, CMOS, HCSL, HSTL, LVDS, LVPECL, SSTL |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 1.035GHz |
| Input | CMOS |
| Product Type | Clock Generators |
| Ratio - Input:Output | 3:3 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Product | Clock Generators |
| Product Category | Clock Generators & Support Products |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |