![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 1 month ago) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-CLCC Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Temperature | -40°C~130°C |
| Packaging | Bulk |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Laser Diode Driver |
| Terminal Finish | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Pin Count | 16 |
| Body Length or Diameter | 2.9mm |
| Body Breadth | 2.9 mm |
| Number of Channels | 1 |
| Data Rate | 32Gbps |
| Body Height | 0.8mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |