![]()
Add to cart |
| RoHS | Compliant |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MAX379 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Product Status | Obsolete |
| Series | * |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN Code | EAR99 |
| HTS Code | 8542.33.00.01 |
| Terminal Position | UPPER |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| JESD-30 Code | R-XUUC-N |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Temperature (Max) | 100°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Power Supplies | 3.3V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Supply Current-Max | 0.045mA |
| Telecom IC Type | TELECOM CIRCUIT |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |